Zářivý úsměv dokáže divy. Nenechte si ho zkazit!

3. července 2007 v 14:43 | Kačí

Zářivý úsměv dokáže divy. Nenechte si ho zkazit!

Zubaře se nebojím!
Zubaře se nebojím!
Přirozená barva zubů je u každého trochu jiná. Určuje ji pigment. Proto i vaše kamarádka-kuřačka se může klidně pyšnit bělejšími zuby než vy, která máte zubní kartáček přirostlý k ruce a cigaretu byste do pusy nevzala. Bělostná zář chrupu jí ale nemusí vydržet dlouho.
Životospráva se na zubech totiž samozřejmě podepisuje. Kapučíno, čokoláda, čaj, sójová omáčka, červené víno - všechny tyhle dobroty vám časem na vašich bílých perličkách vymalují ohyzdné žluté mapy.
Hnědavou pokrývku vyčaruje i dlouhodobé užívání léků, hlavně antibiotik. A pozor! Pokud si často natíráte rty temnou rtěnkou, vaše sklovina tmavne. Nejhorší škodnou zubní běloby představuje ale špatná ústní hygiena. Neodstraněný plak totiž časem zvápenatí a přemění se na tmavohnědý zubní kámen.
Chcete tesáky vybělit? Volně koupíte různé bělicí pasty, pudry, samolepicí proužky nebo vybělovací pera. Nijak výrazně vám ale nepomohou. Obsahují tak málo účinných látek, že chrup vybělit neumějí. Sněhobílou barvu dokážou vykouzlit pouze silná oxidační činidla, která odbarvují pigmenty v organické části zubní skloviny - peroxid vodíku nebo látka zvaná karbamid peroxid. Ten vám ale může naordinovat pouze zubař. Často ale není třeba žádná chemie, stačí si zuby pečlivě a správně čistit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 3. července 2007 v 14:50 | Reagovat

ahoj u mě je bleskovka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Nevím co cítím. Když jsem s tebou,
srdce mi buší a vše se ve mně svírá.
Když jsem sama,
myslím jen na tebe
a dělám všechno špatně.
Nevím co to je,
ale myslím že tě miluji.