Červenec 2007

Avatárky

27. července 2007 v 22:10 | Kačí |  ObrázkYPhoebe

14. července 2007 v 20:01 | Kačí |  ..::GliTTeR::..
sry ale zrovna u animal textu nejde dat pozadá a barva. Tak doufám že se ti toto bude líbit:)

Význam snů!

14. července 2007 v 13:15 | Kačí |  ..::ZzAjÍmAvOsTi::..
Význam snů
Každý si pamatuje jasné, divné nebo strašidelné sny. Znamená to něco? Je ve snech nějaká zpráva nebo odhalují sny naše podvědomé myšlenky?
Sny nás odjakživa fascinují. Někdy je lidé vykládají jako varování, předzvěsti nebo vnuknutí od vyšší bytosti. Jedno je jisté, každý má sny. Zdá se, že sníme více v zimě nežli v létě a naše sny jsou nejsilnější v týdnu při plném měsíci!
K čemu jsou sny? Odkud přicházejí? Co znamenají? Toto nejsou nové otázky. V Babylonu, Egyptě, Izraeli, Persii, Indii, Číně a Japonsku lidé kladli tyto otázky již dávno před vynalezením písma. Už v dávnověku si lidé uvědomovali blahodárný vliv interpretace snů. Dávali snům význam použitím znaků, symbolů a mytologie. V islámu byla dokonce interpretace snů jediný způsob věštění, který byl uznáván prorokem Mohamedem, později byl používán i ostatními muslimy.
Někteří lidé jsou toho názoru, že sny jsou jakýmsi výsledkem činnosti mozku nebo těla. Jiné názory tvrdí, že sny jsou výsledkem sexuálního roztoužení a fantazie. Další vysvětlení je, že sny mají symbolický význ
am - jejich interpretace je dobrý způsob, jak poznat sami sebe, kdy nás sny vedou v čase duševních nebo jiných potíží.

Interpretace snů

Je velmi důležité zapisovat sny hned ráno, pokud je máme v čerstvé paměti. Když zjistíte, že se jeden sen často opakuje nebo když na Vás mimořádně působí, můžete se pokusit udělat rozbor jeho významu.
 • Jasnovidecké sny se vyskytují velmi zřídka. Tyto sny mají dalekosáhlý obsah a přinášejí vědomí, že člověku je dáno nahlédnout do něčeho, porozumění tomu nebo uvědomění si něčeho. Toto uvědomění se dostavuje, pokud jsme ještě stále ve snu.
 • Sny o budoucnosti přinášejí jisté vědomosti - záblesk nebo pohled na to, co by se mohlo stát. Tyto sny obvykle obsahují jiné lidi.
 • Sny o minulosti jsou nejobvyklejším druhem snů. Obsahují úlomky nedávných zkušeností, které js ou pozměněné, ale stále ještě poznáte, oč se jedná.
Existují jisté druhy snů, které má většina lidí a které mají jistý symbolický význam.
 • Sny o směrech - jestliže jdete nahoru, jdete v životě správným směrem. Pokud jdete dolů, znamená to, že se pokoušíte vyřešit něco nesprávným způsobem. Když jdete ve snu vlevo, znamená to, že používáte ve svém životě logické myšlení, vpravo znamená, že následujete svoji intuici. Jdete-li ve snu dokola, znamená to, že nedosahujete požadovaných výsledků.
 • Sny o hadech se vztahují na záležitosti moci a snahy o její dosažení.
 • Sny o stíhání nebo o honičce znamenají, že před něčím utíkáte, vyhýbáte se něčemu.
 • Sny o penězích symbolizují změny. Čím více peněz, tím větší změny Vás očekávají.
 • Sny o smrti znamenají doslova konec něčeho starého a začátek něčeho nového.
Podrobnosti snů m
ají také jistý symbolický význam. Zde jsou příklady takového symbolismu, ale sny mohou obsahovat i jiné symboly, které si můžete sami vyložit použitím encyklopedie symbolů nebo snáře.
 • Cizí země znamená bohaté dědictví nebo štěstí v budoucnosti.
 • Ústav nebo blázinec jakéhokoliv druhu je dobré znamení. Tento sen skrývá řešení nějakého problému.
 • Restaurace - Jestli jíte s ostatními, může to znamenat, že se stanete nevinnou obětí akce jiného člověka. Jestliže jíte o samotě, zejména když na stole není příliš mnoho jídla, znamená to, že po špatném začátku dosáhnete úspěchu a budete mít důvod oslavovat.
 • Továrna může znamenat změny ve zdraví, nebo špatné zprávy o příbuzném, který by mohl mít nehodu. Tato nehoda se obvykle vztahuje na vodu nebo oheň.
 • Pouť - pokud jste o samotě, znamená to, že Vám přítel způsobí bolest. Jestli jste s partnerem, dostanete se do situací způsobených žárlivostí.
 • Trh ve snu znač í blahobyt.
 • Pole nebo louka - jestli jste na poli nebo na louce, může to znamenat, že budete mít potíže v komerčních záležitostech. Když procházíte polem nebo loukou, je to dobrá předzvěst, zejména jestli hledáte zaměstnání.
 • Cesta nebo ulice - široká a dobrá, rovná cesta nebo ulice znamená štěstí. Zatáčky nebo úzká cesta naopak znamenají neštěstí. Křižovatka nebo rozcestí značí změny, zejména změny, které mají něco společného s okolím, ve kterém bydlíte.
 • Statek - jestli ve snu pracujete na statku, značí to polepšení situace. Jestli na statku bydlíte, nebo jste tam na návštěvě, může to znamenat rozpory s rodinou.
 • Džungle znamená, že si musíte dávat pozor na to, s kým si promluvíte - někdo by Vás mohl svést na špatnou cestu. Jestli se ve snu setkáte s divokým zvířetem, bude Vás tento člověk obtěžovat.

Pixar-Indigen

13. července 2007 v 13:20 | Kačí |  ..::Videa::..

pixar tennis

13. července 2007 v 13:19 | Kačí |  ..::Videa::..


HLASUJ!!!

5. července 2007 v 11:28 | Kačí |  About Me
PLS hlasni na http://diaries.blog.cz/0707/sonb-1-kolo jsem tak jako 36. Kačí!!!!!

Pink

4. července 2007 v 15:19 | Kačí |  ..::Mp3::..
Pink - Nobody Knows

Pink Cream 69 - We Will Rock You (Queen)

Pink - Dear Mr.President

Pink - U & Ur Hand

Pink - Who knew

Pink - Dear Diary

Pink - You make me sick

Pink - Missundaztood

Pink - Don´t let me get me

Pink - The One That I Got Away

Pink - Leave Me Alone [I'm Lonely]

Pink - Conversations With My 13 Year Old Self

Pink - Feel Good Time

Pink - Fingers

Pink - Centerfold

Pink - Heartbreaker

Pink - I Have Seen The Rain (hidden Track)

Pink - The One That Got Away

Pink - Family Portrait

Pink - Stupid Girls (Junior Vasquez & Dynamix Remix - Club Mix)

Pink - Get The Party Started

Pink - Just Like A Pill

Pink - Stars And Magazines

Pink - Magical shower outrun

Pink - Cruisin

Pink - Afternoon voyage

Pink - Fame

Pink And Brown - So Long Special Treat

Pink - Pink The Assasin

Pink - On Black

Pink - And Blue And Green

Pink - Last To Know

Pink - Shirts

KoRn feat. Pink - Get this transistor twisted

Rihanna

4. července 2007 v 14:43 | Kačí |  ..::Mp3::..Pomůžeme vám k tělu, po kterém toužíte!

3. července 2007 v 14:50 | Kačí

Pomůžeme vám k tělu, po kterém toužíte!

Těla modelek jsou noční můrou mnohých z nás. Rada první: nesrovnávejte se s nimi!
Těla modelek jsou noční můrou mnohých z nás. Rada první: nesrovnávejte se s nimi!
Rada druhá: buďte šťastná! Nejdůležitější není váha, ale to, co z vás vyzařuje do okolí! A rada třetí: popřemýšlejte, jaké ženy jsou pro muže skutečně přitažlivé... Těla modelek jsou noční můrou mnohých z nás. Rada první: nesrovnávejte se s nimi!
Klikněte na fotografii pro její zvětšení
//<![CDATA[ changeElCSS('more-pics','display','none') //]]>
Do dovolené zbývají pouze týdny a vy nejste se svým tělem spokojená? Nedokážete si představit, že s minimem látky na sobě a s lehkou hlavou vyjdete na pláž? Už zase přemýšlíte, kam poběžíte koupit různé pestrobarevné šátky, které zakryjí problémové partie? Tak dost!
Nic nemaskujte a k moři vyjeďte s čistým svědomím. Chcete se zbavit přebytečných kil, nepopulární pomerančové kůže, vyhladit pokožku na rukou, v dekoltu a na zádech? Není problém. Vybrali jsme pro vás pár přípravků, se kterými se vaše sny o dokonalé tělesné schránce splní a plavky už budete oblékat na těla, kterými se pyšní modelky na přehlídkových molech. Kde tedy začít? Předpokládejme, že se pravidelně hýbete, a když už nemučíte své tělo ve fitcentru, tak aspoň vyrážíte na delší procházky, jezdíte na kolečkových bruslích či na kole, správně se stravujete a dodržujete pitný režim...
Před ranní sprchou vašemu tělu prospěje důkladná masáž sisalovou rukavicí, která prokrví a lehce rozzáří matnou pokožku. Začněte vždy u nohou a pomalu postupujte směrem nahoru. Ruce a nohy přejíždějte rukavicí podélně, břicho a záda krouživými pohyby směrem k srdci. Ozdravnou masáž by měla vystřídat střídavě teplá a studená sprcha. Vhodné je použít i jemný peeling na tělo. Tenkou citlivou kůži v oblasti dekoltu zjemníte a vyhladíte pomocí speciální kúry. A jaké zkrášlovací produkty se vám budou hodit?

Celulitida a strie

Velkými pomocníky vám budou například zeštíhlující masážní gel Svelt Sense Massage Minceur, Elancyl, 655 Kč, sprchová peelingová sůl, Gernétic Spa, 695 Kč, či zeštíhlující odvodňující přípravek na tělo, Drain'Choc, Biotherm, 1080 Kč. Fungují na celé tělo a výsledky uvidíte brzo. Masážní gel Svelt Selse s výtažky z břečťanu používejte denně ve sprše, nejlépe s masážní rukavicí na postižená místa. V kontaktu s vodou se promění v hedvábnou pěnu, pomáhá z těla odplavit toxiny a nahromaděnou vodu. Výborná je i jemná sprchová peelingová sůl s esenciálními oleji. Jak po masážním gelu, tak po peelingové soli můžete aplikovat Drain'Choc - první tělový koncentrát značky Biotherm s přírodními aktivními ionty proti zadržování vody v těle. Přípravek celkově tvaruje tělo, pokožku okamžitě zjemňuje a zlepšuje její kvalitu. Díky spreji vám aplikace zabere pár vteřin.
Nastříkejte celé tělo, jemně ho masírujte a potom se už jen těšte na hladkou, pevnou a dětsky jemnou pokožku. Trápí vás celulitida a strie na hýždích? Na pomerančovou kůži platí zeštíhlující koncentrát Slimming Complex, Celluli--Pro, Sisley, 3840 Kč. Používejte ho denně ráno a večer. Pokožka po něm bude vyhlazená a jemná. A strie? Zpravidla trápí všechny ženy, jejichž kůže prošla změnami typu puberta, těhotenství či časté výkyvy váhy. Řešením je kompletní péče na strie Soin Complet Spécial Vergetures, Clarins, 1500 Kč. Zabraňuje vysoušení pokožky, funguje jako prevence vzniku strií, podporuje redukci čerstvých strií, zbavuje strie růžového zbarvení a zmenšuje jejich velikost.
Tento nemastný hutnější krém aplikujte ráno a večer. Připravek je vhodný i pro těhotné. Až jednou nebudete v koupelně spěchat, vychutnejte si péči pomocí sladkého voňavého tělového peelingu Sweet And Savoury Body Scrub, Thalgo, 1490 Kč. Obsahuje třtinový cukr, sůl a esenciální oleje. Kůži dopřeje relaxaci a provoní ji. Na takto připravenou pokožku můžete nanést zeštíhlující sérum s modelujícím efektem Minceur Effet Sculptant Thalassothys s obsahem mořských řas, Sothys, 1400 Kč. Hlavními složkami jsou L-Carnitin, který přeměňuje mastné kyseliny v energii, kofein, díky němuž dochází ke spalování přebytečných tuků a vitamin E ovlivňující cirkulaci krve.

Dekolt a poprsí

O pokožku v dekoltu a na poprsí se musíme starat stejně pečlivě jako o pleť v obličeji. Čas od času neuškodí dopřát si odbornou péči v salonu. Doporučujeme ošetření Tonic (1400 Kč) v butiku Lancôme. Po pětačtyřicetiminutové dynamické masáži s prvky Shiatsu bude váš dekolt sršet vitalitou. Pro domácí péči doporučujeme gel tvarující poprsí Complexe Profil Buste, Darphin, 2120 Kč, a péči Soin Beauté Des Seins, Orlane, 2700 Kč.

Ploché bříško

Sedavé zaměstnání, stres, nevyvážená strava nebo těhotenství způsobují, že se nám v oblasti břicha hromadí tukové polštářky. Jak obnovit kontury břicha a zpevnit ho? Pravidelným cvičením a důkladnou péčí. Ráno a večer používejte zpevňovač břicha S.O.S. Ventre Plat Modelage Raffermissant, Orlane, 1855 Kč. Obsahuje přísady, které pomáhají bojovat proti hromadění tukových polštářků. Spolu s tonizujícími látkami pleť zpevňují na povrchu a posilují podpůrnou tkáň v hloubce.

Krásné nohy

Letní sezona zvedá sukně vysoko nad kolena. I na nohy platí pravidelné cvičení, peeling, masáže, krémy, gely a spreje. Peeling si můžete dopřát doma pomocí speciálních přípravků, které odvodňují, vyhlazují a odbourávají pocity těžkých nohou. Krémy, gely a spreje nejenže zpevňují a zeštíhlují, ale jejich přidanou hodnotou je i příjemná konzistence a vůně. Vynikajícím pomocníkem při masážích vám bude i kartáč na nohy Sisal Brush Opal London, Profimed, 165 Kč. Je vyrobený z rostlinných vláken získaných z kaktusových listů. Má-li vaše tělo tendenci zadržovat vodu, dopřejte si lymfatickou drenáž. Je to velice jemná masáž těla, při které se aktivuje tok lymfy v žilách. Tip: zkuste luxusní sportovní a relaxační centum Holmes Place (www. holmesplace.cz). Hodina tam stojí 990 Kč, dvě hodiny 1430 Kč.

Pevná záda

Dokážete si představit léto bez šatů svůdně odhalujících záda!? V nich vypadá sexy jen zpevněná pokožka zad bez pupínků. Zbavíte se jich díky spreji Anti--blemish solutions body treatment spray, Clinique, 760 Kč. Balzámem pro záda je jemná masáž. Zažene stres, uvolníte se a váš organismus získá ztracenou energii. Geniální je masáž pomocí lávových kamenů, tzv. "stone therapy". Teplé kameny prohřejí a uvolní tělo i mysl a studené kameny stimulují a prokrvují. Masáž zad a šíje byste si měla dopřát alespoň jednou měsíčně. Doma pak o záda pečujte vonnými masážními oleji.

Uvolněte se bylinkami

Pojem aromaterapie jistě znáte. Umění ošetřovat pleť pomocí esenciálních olejů ovládají v laboratořích Darphin. K výrobě aromatických olejů používají rostlinné výtažky nejvyšší kvality a koncentrovanosti. Aromatické oleje Darphin hydratují, regenerují a okysličují pokožku. Zároveň detoxikují lymfatický systém, odstraňují toxiny, zkrátka mají blahodárné účinky na tělo i mysl. Vyzkoušejte Darphin olejíčky z výtažků růže, heřmánku, myrthy, jasmínu... Za zkoušku stojí i levandulový relaxační olej Huile Hydratante Relaxante, Aromacologie, Yves Rocher, 390 Kč. Levandule ozdravuje a hloubkově čistí pleť. Podobné účinky má i citron - ozdravuje, čistí a dezinfikuje. Vyzkoušejte citronový tělový olej, Dr. Hauschka, 436 Kč. Skvělé účinky má také balzám na tělo Aromessence Baume Scuplt, Decléor, 1450 Kč.

Detoxikace

Co se týče detoxikačních diet, neměla byste neuváženě hned zkoušet ledajaké dietní menu. Mohla byste si totiž ublížit. Očistné diety by měly být navrženy přesně podle toho, jaký jste typ. Např. drastickou hladovku si v žádném případě nemůže dovolit ta z vás, která má šlachovitou postavu apod. Pomoc hledejte v ájurvédské medicíně. Půsty se vždy začínají držet v den úplňku. Ve všech očistných půstech se dodržuje jediné: ze stravy se absolutně vyloučí živočišná bílkovina, která naše střeva dokonale zanáší. Sama bez pomoci odborníka se můžete zbavit soli a toxinů díky parní lázni. Solné bylinné koupele jsou velmi opomíjené a přitom jsou, co se týče očisty, nejúčinnější. Kůže je největším a skoro nejcitlivějším orgánem našeho těla. Proto skrze ní odstraníte spoustu nemocí. Vybírejte si byliny, které jsou pro váš postižený orgán nejvhodnější. Ovšem nezapomínejte, že největší toxin je stres a jakákoliv negace uvnitř srdce a mysli. Tam pak detoxikujte pomocí vyšší víry a dobra!

Jak správně zvýraznit svou krásu prozradily známé vizážistky

3. července 2007 v 14:46 | Kačí

Jak správně zvýraznit svou krásu prozradily známé vizážistky

Lucia Gibodová
Lucia Gibodová
Kateřina Kosová Hristina Georgievska Renata Zelinková Lucia Gibodová
Klikněte na fotografii pro její zvětšení
//<![CDATA[ changeElCSS('more-pics','display','none') //]]>
Jako první jsme zpovídali LUCIU GIBODOVOU, která vystudovala sochařinu a grafiku, ale nakonec se stala umělkyní ženských tváří. Líčí už sedm let, nejraději ženy, které si nejsou jisté a potřebují poradit se stylem."Některým se líbí růžová, ale nevědí, co s ní na sobě a jestli je vůbec pro ně vhodná vzhledem k věku či postavení. Tak společně vymyslíme, jak by se dala nosit," prozradila Lucia.
Tipy a trendy na jaro a první slunce: "Moc trendům nepodléhejte! Nosí se totiž úplně všechno, takže když se vám něco líbí a sluší vám to, není co řešit. Mám slabost pro tvářenky - moje rada zní: Klidně s nimi přehánějte! Co se týče slunce, jsem na jeho paprsky alergická, takže první, co udělám, když ráno vylezu z postele a vidím, že svítí, je, že se namažu kvalitním podkladovým krémem s ochranným faktorem 50, Photoderm MAX značky BioDerma, mohu doporučit i nealergikům."

I výrazné vrstvy řasenky, kterým naše maminky říkaly v šedesátých letech "muší nohy", mohou být krásné, když je vidět, že jde o záměr, a ne o nekvalitní řasenku. "Chcete-li mít efekt kočičích nebo mandlových očí, naličte jen horní řasy, protože nalíčení spodních řas oko zakulacuje. Na alergií podrážděnou pleť mám jednu babskou vychytávku - rozehřeji obyčejné sádlo, přetopím ho, dám do kelímku, namažu se a alergická reakce je obyčejně rychle pryč. Na kruhy pod očima si namíchejte o odstín světlejší make-up, používejte na ně jen sypký pudr, který se na rozdíl do kompaktního neslévá do rýh vrásek."

Na co pozor:
"Určite na rudou rtěnku v kombinaci se žlutějším odstínem zubů, nebo vůbec - pozor na odstín rtěnek v kombinaci s odstínem chrupu - někdy nám světlé růžové perleťovky udělají zuby opticky až do zelenohněda..."

Rychlovka
"Používám vždy tekutý make-up, pudr, tvářenku a řasenku - bez nich nevycházím ani na krok, mé nejoblíbenější jsou od MAC. Líčení mi trvá tak tři až pět minut. Cestou v autě na semaforu na červených to ještě dotáhnu tužkou na oči, bordó či tmavě modrou, přirozenou, když jdu někam večer, dám si tmavší rtěnku."

KATEŘINA KOSOVÁ

Profesionální vizážistkou je už dvanáct let. "Ráda občas popustím uzdu své fantazii - nedávno jsme dělali tematický projekt 'udělej na hlavě hada', nebo make-up a vlasy `a la scarabeus - to mě hodně bavilo..."

Tipy a trendy na jaro a první slunce: "Líbí se mi styl porcelánová panenka, růžové tváře a bílé oční stíny, což sluší romantičtějším typům. Nebojte se letos třpytek a kamínků, osmdesátkový trend je zpátky! Pokud vám sluší barvičky, zajímavá je trávově zelená, působí svěže. Krásná je i lososová, dá se použít na všechno - pusu, tváře i oči. Máte-li perfektní chrup, zkuste výraznější pusu - čokoládovou nebo borůvkovou. S prvním sluníčkem vyměňte make-up za hydratační tónovací krém s UV ochranou.

S přibývající teplotou vynechte pudr - na mastnějších partiích během tepla zmizí a pak máte část tváře lesklou a část matnou. To už je lepší být celá mastná a na případné poznámky odpovídat, že to je umělecký záměr - trendy přece vyzývají k lesku, a tak záříte! Na dekolt zkuste nanést tělový pudr T. LeClerc se třpytkou, třpytky jsou decentní, vůbec nepůsobí jako od kolotoče.

Nedávno jsem objevila hotový zázrak - krém žehličku! Je z arktických malin, jmenuje se Ice - source. Funguje hned - po prvním nanesení vyžehlí vrásky, hladká kůže vydrží minimálně půl dne. Mají ho třeba v pražské pasáži Černá růže.

Na co pozor: "Tragické je obočí vytrhané do tenké čáry, popřípadě do oblouku, tzv. věčně udivené obočí. Doba Adiny Mandlové už je dávno pryč! Za horor také považuji kůži přepálenou sluncem nebo solárkem v kombinaci s peroxidovou blond nebo havraní černí na vlasech."

Olivová
Jsem olivový typ, aby moje pleť nepůsobila unaveným nádechem, používám tekutý lesklý make-up Fond de Teint od T. LeClerc, neobejdu se bez korektoru pod oči - mám pocit, že málokterá žena po třicítce bez korektoru vypadá dokonale svěže. Můj oblíbený je Touche éclat od YSL. Na případné vetřelce v podobě "beďárků" vytahuji korektor Camouflage od Art Deco. Používám také řasenku a tvářenku.

HRISTINA GEORGIEVSKA

Profesionálně líčí přes deset let, nejraději má líčení pro časopisy. "Výhodou focení je domácí atmosféra - všichni se známe, dáme si kafíčko, pak se pracuje a je pohoda. Při natáčení je to často hektika - občas se vstává ve čtyři, pracuje se v minus pětadvaceti stupních, ani prostředí někdy není nijak příjemné - musíte skousnout například špinavé nádraží..."

Tipy a trendy na jaro a první slunce: "První slunce je hodně intenzivní, takže nepřepalte start. Vystavujte se mu opatrně! Tmavší typy mohou vsadit na bronzové tóny make-upu, kterému může dodat na svěžesti třpytivá tvářenka. Světlejším typům sluší spíš tvářenka meruňková a krémové tvářenky bych doporučila pouze těm, jejichž pleť je bezproblémová. V letošním jarním líčení je dramatičnost, takže pro ty, které se nebojí barev, mám jediný tip - jděte do nich! Nevyhýbejte se pastelově barevným svěžím očním stínům. Jestli jste v líčení spíš střízlivější, výborně poslouží tónovat oční víčko v odstínech tělovky. S příchodem teplejšího počasí vyměňte krémové tvářenky za pudrové a mastné krémy za hydratační, hydratační krém také nezapomeňte nasadit jako základ pod make-up, ten vám tak déle vydrží, i když je horko.

Přirozené, pouze pěkně upravené obočí vám krásně otevře oči. Za absolutní vychytávku považuji zázračný krém 8 Hour cream od Elizabeth Arden, který se dá použít úplně na všechno - oči, obočí, tvář i pusu. Improvizujte - nepoužívejte líčidla jen na to, co je na nich napsáno - některé stíny se dají použít i na pusu či tváře. Než si budete malovat řasy, nezapomeňte je ohnout kleštičkami - výsledek bude mnohem lepší! Když si malujete tmavší stíny, které vám práší až do oblasti pod očima, zkuste před líčením pod oko nanést vrstvu jemného sypkého pudru, kterou, když oko dolíčíte, jemně setřete i s případnými opadanými smítky ze stínů."

Na co pozor: "Make-up jenom ke krku a krk už bez make--upu!"

Přirozená
Smířila jsem se se svojí celkovou světlou barvou. Už nepoužívám těžký make-up, ale naopak líbí se mi líčení jemné, které působí uhlazeně. Neobejdu se bez hydratačního krému a tvářenky, když chci přece jen někdy působit opáleně, dám si tónovací make-up. Mám ráda značky MAC a Lancôme.

RENATA ZELINKOVÁ

Líčí už patnáct let a nejvíce ji baví focení beauty story pro časopisy. "Když začínám podobný beauty projekt líčit, většinou ještě vůbec netuším, jak to celé dopadne. Udělám nejdříve základ - podkladový krém a make-up, a pak už nastupuje intuice a já vycítím, co je na modelce zajímavého, co by se mohlo upřednostnit a co by se mělo naopak schovat."

Tipy a trendy na jaro a první slunce: "Na jaro se vrátila růžová, která osvěží tu nudnou šeď po zimě, takže klidně buďte sladká - růžově můžete nalíčit tváře, rty i oči. Pak se mi hodně líbí rozjasňující pudry a třpytivá pleť. Na přehlídkovém líčení mě také zaujaly kovové stíny - stříbrné, bronzové nebo zlaté a pak 'nahé rty', u kterých je líčení tak přirozené, že se skoro nedá poznat, že jsou nalíčené, kombinujte je s výraznýma očima. A mé tipy na první slunce? Jednoznačně - chraňte se! Jelikož se už léta sama slunci vyhýbám, můžu doporučit ochranné přípravky ze slunečních řad od Vichy nebo La Roche-Posay, jsou nedráždivé, takže je snesou i alergici.

Dodejte si odvahu a - i když to zní divoce - vyzkoušejte rozcuchané obočí - kartáčkem ho vyčešte nahoru, což krásně rozjasní pohled. Po zimě pleť hodně hydratujte a dopřejte jí třeba relaxační kúru nebo kvalitní masáž. Pravidelně s každou novou sezonou vybírejte nový make-up, je to nevyhnutelné, protože v průběhu roku se mění tón naší pleti. Když líčím 'na place', ale ostatně i mně samotné se osvědčily kolagenové pásky, které nalepíte u očí, na čelo či kdekoli se začínají objevovat vrásky a za chvíli je sloupnete. Pleť vám v těch místech vydrží krásně hladká po celý den.

Na teplejší dny si můžete sama vyrobit lehoučký make-up - smícháte v poměru 1 : 1 svůj oblíbený hydratační krém a make-up. Takový 'mix' vytvoří na vaší pleti přirozený film."

Na co pozor: "Snad na přílišnou kombinaci barev a nevkusnou přeplácanost."

Jednoduše
Na mě přesně sedí rčení "kovářova kobyla chodí bosa". Dnes se totiž líčím minimálně. Snažím se, aby můj make-up byl spíš neviditelný. Nanesu řasenku, lehce pod očima rozmažu hnědou tužku a jdu. Když chci, aby moje rty působily svěže a přirozeně, volím světlerůžovou rtěnku od Lancôme, občas neodolám čokoládovým stínům z paletky Lancôme.

Vaše pokožka bude jako čokoláda

3. července 2007 v 14:44 | Kačí

Vaše pokožka bude jako čokoláda

Až budete balit kufry na dovolenou, nezapomeňte do nich přibalit opalovací krémy s ochranným faktorem kolem třicítky.
Až budete balit kufry na dovolenou, nezapomeňte do nich přibalit opalovací krémy s ochranným faktorem kolem třicítky.
V létě chceme mít hebkou a do bronzova opálenou pokožku. Jak ji získat? Našli jsme čtyři způsoby. Můžeme vyzkoušet samoopalovací sprchu, chodit do klasického solária, mazat se samoopalovacím krémem nebo se vystavit slunečním paprskům. Čemu dáváte přednost?

1. Ve sprše nebo s pistolí?

Bronzovou pokožku získáte za pár minut v samoopalovacích sprchách nebo díky speciální tlakové pistoli rozstřikující samoopalovací roztok. Velmi jemná mlha tělo tónuje už za pár minut. Už jste slyšeli o samoopálení Fake Bake? Tuto metodu rychlého opálení můžete vyzkoušet v salonech (adresy najdete na www.fakebake.cz). Nejsou k ní potřeba ani sprchy či pistole, ale ruce vyškoleného odborníka. Probíhá ve 3 krocích. Začíná se peelingem Fake Bake obsahujícím přírodní exfolianty, které jemně odstraní odumřelé kožní buňky.
Na suchá místa (lokty, paty, kotníky, hřbety rukou) se nanese speciální zjemňující olej, který zabrání tomu, aby se po aplikaci samoopalovacího prostředku tvořily mapy a skvrny. K aplikaci samoopalovacího krému se používají speciální rukavice. Po nanesení je třeba počkat, až krém zaschne, 15 až 20 minut. Přebytečnou barvu je dobré druhý den po aplikaci osprchovat. Třetím krokem metody Fake Bake je hydratace, která přichází na řadu po zmiňované sprše. Je k ní potřeba unikátní suchý olej. Rychle se vstřebá, uzamkne v pokožce vlhkost a vyživí nové opálení.

2. Slunce v tubě

Zdravý bronzový nádech si vytvoříte i doma. Potřebujete opět peeling (na přípravu pokožky) a samoopalovací krém. Většina receptur krémů nabízí kombinace látek, které jsou upravené pro různé barvy pokožky. Máte-li od přírody světlejší pokožku, nečekejte, že se z vás díky krému do tří hodin stane zpěvačka Beyoncé. Vaše kůže ztmavne jen do té míry, aby opálení působilo přirozeným dojmem. Až si budete natírat krém na obličej, pečlivě ho rozmažte na krk, a to i vzadu, také na dekolt a uši. Zlatavou a zářivou pokožku vám dodají i tónovací krémy. Jsou plné pigmentů a látek, které sjednocují barvu pleti, aniž by ji maskovaly. Dají se proto použít i jako podklad pod běžný make-up.

3. Bronz ze solária

Opalujete se před dovolenou v soláriu, abyste měli pocit, že je pokožka lépe připravená na pořádnou dávku slunce? Není tomu tak. Opálení ze solária je jiné než na slunci! Proto se v prvních dnech na dovolené chraňte stejně, jako byste se chránila absolutně neopálená. Pokud přece jen občas holdujete soláriu, kupte si v lékárně biologicky aktivní doplněk stravy Bioaktivní Karoten Pro Solária, Pharma Nord, 30 tobolek stojí 162 Kč.
paprskům oddáni. Jste posedlí opalováním? Milujete horké letní teploty a sluneční paprsky, které vás nabíjejí pozitivní energií? Zopakujme si tedy informace nezbytné pro zdravé opalování.
Až budete balit kufry na dovolenou, nezapomeňte do nich přibalit opalovací krémy s ochranným faktorem kolem třicítky. Vyšší ochranné faktory potřebují lidé s velmi citlivou a světlou pokožkou, se sluneční alergií či pigmentovým skvrnami. Myslete na to, že opalovací krémy mohou sice zabránit spálení a zarudnutí, ale neochrání před stárnutím pokožky a před rakovinou kůže. A co to vlastně je ochranný faktor?
OF nebo SPF popisuje, do jaké míry přípravek chrání před spálením, tedy před UVB zářením. Před UVA ale nechrání. Při nákupu opalovacího krému si pečlivě prostudujte obal. Výrobek by měl obsahovat i UVA filtry. A čím mohou UVA a UVB paprsky pokožku poškodit? UVB záření způsobuje okamžité opálení kůže, z dlouhodobého hlediska může většinou za rakovinu kůže. UVA paprsky umí zavinit vrásky, pigmentové skvrny, alergie. K vodě si noste krémy, ochranné tyčinky a hlavně klobouk a brýle!

4. Před sluněním:

Než se vystavíte slunci, vyhlaďte pokožku peelingem a měsíc před sluněním začněte užívat tobolky s betakarotenem.
Tělový peeling: Odstraní odumřelé buňky pokožky, vyhladí ji a zjemní. Doporučujeme peeling s granátovým jablkem Pomergranate Smooth Surface Body Polisher, Avon, 239 Kč, nebo tělový peeling na podporu opálení Soft Scrub Dermacol Enja Sunslim, 109 Kč.
Trumf kapslí: Výborně fungují kapsle Innéov Slunce, které připraví pokožku na slunění a urychlí její regeneraci, 570 Kč
(1 kapsli denně užívejte 4 týdny před a během slunění). Novinkou jsou tobolky Imeeden Tan Optimiser, 1450 Kč (opět 1x denně, měsíc před sluněním, tyto jsou vhodné i do solária).
zdravotníci
Při pravidelném používání tělového mléka pro lehce opálený vzhled Summer Beauty Nivea Body (pro světlou až normální, pro normální až snědou pokožku), 115 Kč, získáte do 5 dnů nádherné zlatavé opálení. Navíc mléko obsahuje také zpevňující látky.

>> Opalují a chrání: Vyberte si!

* Zdravotníci
Při pravidelném používání tělového mléka pro lehce opálený vzhled Summer Beauty Nivea Body (pro světlou až normální, pro normální až snědou pokožku), 115 Kč, získáte do 5 dnů nádherné zlatavé opálení. Navíc mléko obsahuje také zpevňující látky.
* Prášilové
Díky slunečnímu pudru ve spreji Dior Bronze Brume de Poudre odstín 002, Dior, 1275 Kč, budete vypadat, jako byste se právě vrátili od moře. Bronzový nádech pokožce dodá i hydratační tónovaný sprej na tělo Terracotta Teint Doré, Guerlain, 1000 Kč.
* Náhradníci
Hydratační samoopalovací mléko Golden z řady Body Performance, Estée Lauder, 910 Kč, vytváří jemné opálení těla, obsahuje perly, vytvářející okamžitou zářivost. Mléko Holiday Skin Body Lotion, Johnson's, 119 Kč, tělo hydratuje a postupně opaluje.
* Zástupci
Nechcete vystavovat slunci obličej? Zkuste samoopalovací krémy na obličej Face Self-Tan Cream, Sun Control, Dermacol, 139 Kč; hydratační gel na obličej Gelée Auto-Bronzante Hydratante, Clarins, 765 Kč; gel Autobronzante Gel, La Roche-Posay, 440 Kč.
* Profíci
Jemné opálení a lesk obličeji dodá Dior Bronze Auto-Bronzant, Dior, 980 Kč; nohy zkrásní díky vypínacímu a tónovacímu krému Cellu--Sculpt Leg Perfector Toning & Tinting Treatment, Avon, 249 Kč; tělo samoopálí Flash Bronzer, Lancôme, 1020 Kč.
* Pomocníci
Spěcháte? Rychle a rovnoměrně dodá vaší pokožce opálený vzhled samoopalovací tónovací krém na obličej a tělo Tinted Self Tan Cream, Oriflame, 169 Kč. Vynikající a praktické jsou samoopalovací ubrousky Self Tan, Sun Performance Estée Lauder, 10 ks za 950 Kč.
* Praktici
Dětské tyrkysové opalovací mléko ve spreji Bronze Kids SPF 40, Avon, 289 Kč; opalovací olej ve spreji na tělo a vlasy Spray Solaire Huile Embellissante SPF 4, Clarins, 870 Kč; opalování ve spreji Tan Intensifier Spray SPF 30, Piz Buin, 839 Kč.
* Pracanti
Zeštíhlující tělové mléko pro prodloužení opálení Slimming Tan Prolonger boky a hýždě zeštíhlí až o 3,1 cm a prodlouží opálení. Zeštíhlující krém slibuje úbytek 2,5 cm za měsíc, zmírní i celulitidu. Tanning cream SPF 15, obojí Dermacol Enja Sunslim, 249 Kč a 279 Kč.
* Výživáři
O opálené tělo večer pečujte např. mlékem po opalování s výživným mandlovým olejem Nivea Sun, 185 Kč; mlékem po opalování na obličej a tělo Photoderm Aprés-Soleil, Bioderma, 499 Kč, či krémem po opalování Aprés-Creme, Nivea Sun, 185 Kč.
* Urychlovači
Mléko Tan Intensifier SPF 30, Pizbuin, 839 Kč; mléko Super bronze SPF 8, Altermed Sun, 220 Kč; gel-krém na rychlé opálení těla, vhodnější pro už opálenou či tmavší pokožku a pro opalování na mírnějším slunci Gel-creme Fondant SPF 10, Clarins, 920 Kč.
* Ochranáři
Vyvolává slunce na vaší pokožce alergii? Pak si pořiďte tyčinku na nejcitlivější části Photoderm Max, SPF 50+, Bioderma, 299 Kč; ochranný krém na obličej a proti vráskám Sôleil DNA Guard, Lancôme, 850 Kč; tyčinku pro citlivé partie SPF 30, Clarins, 710 Kč.
* Specialisté
Fluidní emulze na tělo Anthelios XL SPF 50+, La Roche-Posay, 440 Kč; na citlivou červenající se pokožku s rozšířenými povrchovými cévkami je krém Photoderm AR SPF 50, Bioderma, 359 Kč; pro děti kupte v lékárnách opalovací mléko SPF 25, Eucerin, 499 Kč.

Zářivý úsměv dokáže divy. Nenechte si ho zkazit!

3. července 2007 v 14:43 | Kačí

Zářivý úsměv dokáže divy. Nenechte si ho zkazit!

Zubaře se nebojím!
Zubaře se nebojím!
Přirozená barva zubů je u každého trochu jiná. Určuje ji pigment. Proto i vaše kamarádka-kuřačka se může klidně pyšnit bělejšími zuby než vy, která máte zubní kartáček přirostlý k ruce a cigaretu byste do pusy nevzala. Bělostná zář chrupu jí ale nemusí vydržet dlouho.
Životospráva se na zubech totiž samozřejmě podepisuje. Kapučíno, čokoláda, čaj, sójová omáčka, červené víno - všechny tyhle dobroty vám časem na vašich bílých perličkách vymalují ohyzdné žluté mapy.
Hnědavou pokrývku vyčaruje i dlouhodobé užívání léků, hlavně antibiotik. A pozor! Pokud si často natíráte rty temnou rtěnkou, vaše sklovina tmavne. Nejhorší škodnou zubní běloby představuje ale špatná ústní hygiena. Neodstraněný plak totiž časem zvápenatí a přemění se na tmavohnědý zubní kámen.
Chcete tesáky vybělit? Volně koupíte různé bělicí pasty, pudry, samolepicí proužky nebo vybělovací pera. Nijak výrazně vám ale nepomohou. Obsahují tak málo účinných látek, že chrup vybělit neumějí. Sněhobílou barvu dokážou vykouzlit pouze silná oxidační činidla, která odbarvují pigmenty v organické části zubní skloviny - peroxid vodíku nebo látka zvaná karbamid peroxid. Ten vám ale může naordinovat pouze zubař. Často ale není třeba žádná chemie, stačí si zuby pečlivě a správně čistit.

Buďte zdravě opálená!

3. července 2007 v 14:42 | Kačí

Buďte zdravě opálená!

Jestliže vám domáci samoopalování připadá zdlouhavé a ušetřila jste při koupi jarního kabátku, můžete snědou barvu kůže nechat na specialistech a zajít si do solární sprchy.
Jestliže vám domáci samoopalování připadá zdlouhavé a ušetřila jste při koupi jarního kabátku, můžete snědou barvu kůže nechat na specialistech a zajít si do solární sprchy.
Chcete krásnou karamelovou pleť dřív, než své tělo vystavíte napospas slunečním paprskům? Svůdným opálením se můžete pochlubit i bez doteku zářivého kotouče. A navíc, je to mnohem zdravější!

* Když chcete: Bronzové tělo

Svůdně snědý dekolt a karamelové nohy vám i bez nebezpečného opékání na slunci zařídí samoopalovací krém nebo sprej se silnějším vybarvujícím účinkem. Většina opalovacích krémů obsahuje látku DHA, která svrchní vrstvě kůže nařídí výrobu snědých pigmentů, aniž ohrozí její zdraví.

Pravidla zlátnutí: Před samoopalovacím nátěrem tělo důkladně oškrábněte peelingem. Na nánosech odumřelých kožních buněk by vám totiž samoopalovák vykreslil spoustu skvrn. Soustřeďte se hlavně na kolena a lokty, které stará kůže pokrývá nejvíc. Poté tělo namažte lehkým hydratačním mlékem - samoopalovací přípravek se vám tak podaří rozetřít rovnoměrně, kousek po kousku. K opálení míst, na něž nedosáhnete, využijte mazací hmaty svého přítele. Pokud používáte samoopalovací sprej, nečekejte s roztíráním, až přestříkáte celé tělo, a po kůži ho rozmázněte hned.

Cosmo tip:
Lekci samoopalování udělujte kůži nejlépe večer, kdy nehrozí, že se zpotíte a porušíte tak jednotnost ještě nezaschlého nátěru. Samoopalovací proces zopakujte za týden. Mezitím se vyhýbejte drhnutí kůže kartáčem a zapomeňte na saunu.

Vybarvující borci: samoopalovací tělový gel Self Tan Gel, Oriflame, 239 Kč, samoopalovací sprej aplikovatelný ve všech pozicích No Trace Bronzer, Garnier, 249 Kč, olej s granátovým jablkem a maracujou pro delší výdrž opálení Gold, Fake Bake, 520 Kč

* Když chcete: Lehoučké opálení

Netoužíte po kůži v barvě zářivého bronzu, ale zároveň chcete, aby působila zdravě a napruženě? Namísto klasického samoopalovacího krému si pořiďte hydratační péči s efektem lehkého opálení. Kůži vám nevybarví hned, ale při pravidelném používání jí postupně nadávkuje přirozeně snědý odstín. Takže zhruba po týdnu můžete kolegyním vyprávět o ozdravném víkendu v přírodě.

Pravidla zlátnutí: V případě postupně barvicího samoopalovacího krému si stačí udělat peeling jen předtím, než ho začnete pravidelně používat. Nemusíte se brousit před každým nanášením. Roztírat byste ho ale měla na řádně vysušenou kůži, proto se k samoopalování nenechte svést těsně poté, co vyskočíte ze sprchy. Po týdnu používání si můžete dát týdenní pauzu, během níž zůstane pleť pořád hezky snědá, a pak začít nanovo.

Vybarvující borci: zpevňující mléko s efektem lehkého opálení Holiday SkinBody Lotion Firming, Johnson's, 119 Kč, denní hydratační krém na obličej pro světlou až normální pleť Summer Glow, Dove, 179 Kč

* Když chcete: Záři pro tváře

Pokud jste nechala svůdně zhnědnout tělo, měla byste opálení dopřát i tvářím. Opalování obličeje pomocí samoopalovacího krému má výhodu, že vám na rozdíl od slunce nevykreslí mapy pih. Na tváře patří speciální bronzující přípravky, které většinou obsahují i kapku hydratačního krému a jsou přizpůsobeny jejich křehčí pokožce.

Pravidla zlátnutí: Před vybarvováním obličeje neobrušujte tváře peelingem. Mohl by je poškrábat a na drobných rankách by vám poté vyskákaly oranžové skvrny. Ty vám bohužel hrozí, i když trpíte akné. V takovém případě raději sáhněte po krémech postupně opalujících. Před nanesením samoopalovacího přípravku tvář důkladně očistěte odličovacím mlékem a pleťovou vodou bez alkoholu, který často tvoří skvrny. Krém rozmázněte v dlaních a rovnoměrně jím obličej častujte od středu směrem k linii vlasů. Úplně se vyhněte oblasti těsně pod očima a očním víčkům.

Cosmo tip: Mezi nanášením samoopalovacího krému a líčením make-upem byste si měla dát asi čtyřhodinovou pauzu, jinak hrozí, že hnědnoucí proces narušíte. Jestli se vám na tvářích přece jen vykreslilo pár skvrnek, zažehnejte je dotekem bronzujícího pudru. Pozor, samoopalovací krém vám kůži nechrání před slunečními paprsky, proto se i nadále vyzbrojujte klasickými přípravky na opalování.

Vybarvující borci: samoopalovací hydratující krém na obličej s okamžitým efektem Sublime Bronze, L'Oréal Paris, 299 Kč, samoopalovací mléko na obličej a tělo, citlivá pleť, Avene, 439 Kč, samoopalovací lifting na obličej, Yves Rocher, 269 Kč.

Celulitida: Už vám leze až na paty? Stopněte ji!

3. července 2007 v 14:40 | Kačí

Celulitida: Už vám leze až na paty? Stopněte ji!

Dětsky hladký zadeček sice nezískáte zpět přes noc, ale jde to.
Dětsky hladký zadeček sice nezískáte zpět přes noc, ale jde to.
Silnější či hubená postava, celulitida si nevybírá. Sportujete, mažete "napadené" partie kdečím, ale výsledek je více či méně stejný - kůže pořád vypadá jako hrbolatý španělský pomeranč. Celulitida vzniká v důsledku hromadění tuku a toxinů v podkoží.
Ke zmnožení tukových buněk dochází zejména působením estrogenu, který má též schopnost zvláčňovat a změkčovat vazivo, tukové buňky se proto mohou bez zábran rozšiřovat. Vznik celulitidy podporuje také uspořádání podkožního vaziva, které je odlišné u žen a u mužů. Zajímavé je, že nejen proto muži celulitidu nemají. Toxiny, které tělo za celý život nestačí vyloučit, ženy ukládají právě do partií na stehnech a hýždích, zatímco muži je skladují ve vnitřní části břicha. Ženské tělo je vlastně "chytré" - neudělá si skladiště odpadků v blízkosti reprodukčních orgánů, kde se vyvíjí nový život...

V prvním stadiu je celulitida patrná jen při "štípacím" testu, kdy se vytvoří stiskem mezi dvěma prsty. V druhém ji uvidíte při napnutí svalů či při sezení na tvrdé podložce. A ve třetím ji zříte vždy. Čtvrté stadium se vyznačuje hrubou nerovností kožního povrchu, monstrózním zvětšením tukové tkáně i bolestivostí. Nejraději byste se celulitidy zbavila zázračným preparátem ze dne na den, avšak to, co jste za celý život nastřádala, se nedá vypudit jen tak přes noc. Za úspěch lze považovat, pokud proces tvorby hrbolků zmírníte a zabráníte jeho dalšímu pokračování. Jak na to?

1. Jíst pravidelně a vyhýbat se zejména éčkovým potravinám, jako jsou limonády, zmrzliny a fast foody. Pijte alespoň tři litry neperlivé vody denně.

2. Berete-li hormonální antikoncepci, vybírejte přípravky s minimálním množstvím estrogenu.

3. Občas zajděte na lymfatickou drenáž.

4. Hýbejte se, ale pozor, nevhodné jsou sporty, při kterých dochází k rychlým změnám směru pohybů, jako jsou squash či tenis, pozor také na vysoké statické zátěže v posilovnách. Vhodné jsou pohybové aktivity s plynulými pohyby - chůze, jóga, plavání, cyklistika. Ideální je cvičení ve vodě.

5.
Masírujte se kartáčem z přírodních vláken a střídejte horkou a studenou sprchu. Jako podpůrné prostředky jsme pro vás vybrali devět přípravků, které mohou stav postižených partií výrazně zlepšit. Hodně štěstí!

Vylepši prsa (bez plastiky)!

3. července 2007 v 14:38 | Kačí

Vylepši prsa (bez plastiky)!

"Zelená je barvou růstu, tak uvidíme, co se z nich vyklube."
Dodej svému sebevědomí berličku v podobě ohromujícího výstřihu... V showbyznysu se to hemží hvězdami, které propadly trendu dokonalosti a nechávají si vycpávat poprsí silikonem jako na běžícím pásu.
Z výzkumů dokonce vyšlo najevo, že by plastiku prsou podstoupilo
48 % mladých dívek, pokud by na to měly peníze. Taky sníš o tom, že jednoho dne zalehneš na stůl plastického chirurga a necháš si vyrobit prsa na míru? Zadrž! Víme, jak si vylepšíš prsa i bez bolestivé operace.

Vyber si správnou podprdu

Věřila bys, že zhruba 80 % holek nosí nesprávnou velikost nebo tvar podprsenky? Přitom správně zvolená podprsenka má velký vliv na podobu tvých prsou. Schválně si odpověz na následující otázky:
* Vyhrnuje se ti podprsenka v průběhu dne nahoru?
* Zařezávají se ti ramínka do ramen a zanechávají otlačeniny?
* Přetékají ti prsa z bočních stran podprsenky?
* Jsou ti košíčky podprsenky volné?
* Máš ňadra v podprsence podivně zmáčknutá?

Pokud jsi na kteroukoli otázku odpověděla ano, potřebuješ si přeměřit míry a nosit jinou velikost. Míša (16) k tomu říká: "Vždycky jsem si myslela, že mám velikost 80B. Pak mi ale v jednom obchodě neseděly podprsenky a prodavačka mě přesvědčila, že mám 75C. Fakt je, že mi teď podprda sedí mnohem líp." Podprsenku bys neměla nosit déle než rok a půl, protože látka potom ztrácí pružnost a prsa nemají dostatečnou oporu.

Posiluj prsní svalstvo

Prsa jsou v podstatě samý tuk, takže jejich tvar závisí na tom, jak máš vypracované okolní svalstvo. Cvičením se ti prsa sice nezvětší, ale můžeš je parádně pozvednout, aby ti za pár let nevisela až k pasu. Cvič následující cviky každý den a brzy uvidíš výsledky.

* Kliky na zdi:

Postav se s nohama mírně rozkročenýma asi 60 cm od zdi. Pak polož dlaně na stěnu přibližně v úrovni ramen. Pomalu se pokrč v loktech tak, aby ses čelem téměř dotýkala zdi. Vypadá to, jako bys dělala kliky. Vydrž 3 sekundy a paže opět natáhni.

* Zvedačky s láhvemi:
Vezmi dvě 1,5litrové láhve vody. Polož se na záda, paže natáhni
do stran a v každé ruce drž láhev. Pomalu zvedej obě paže k sobě tak, že budeš láhve držet v rukou přímo nad sebou. Vydrž tři sekundy a ruce pomalu pokládej.

Pečuj o svůj dekolt

Nejen obličej, ale i tvá prsa vyžadují pravidelnou péči ve formě čištění, hydratace a peelingu. V případě, že máš na prsou strie, dopřej jim krém s vitamínem E, kakaovým máslem nebo aloe vera. Vyvaruj se příliš horké vody při sprchování, protože v důsledku jejího působení ztrácejí prsa pružnost a ochabují. To samé platí o přílišném opalování. Pokud si chceš udržet prsa ve formě, dej si osvěžující ledovou sprchu. Drsné, ale účinné!

Oblečení dělá zázraky

I když módní trendy velí navléknout se na léto do topu bez ramínek, nejdřív pořádně zvaž, jestli se na tebe daný model hodí. Správně vybraným oblečením totiž můžeš ze svých citrónků vykouzlit svůdné pomeranče, anebo přerostlé melounky zkrotit na pěkně kulaté grepy.

* Velká prsa:

Jestli se velikostí poprsí blížíš Pamele, zeštíhli svou siluetu výběrem tmavých topů. Vybírej si výstřihy do véčka, korzety, dobře padnoucí trička a zavinovací šaty nebo trika. Tyhle střihy budou tvé postavě lichotit.

* Malá prsa:

Pokud jsi majitelkou menších prsou, sáhni po tričku bez výstřihu, roláku nebo triku se stojáčkem či límečkem, topu ve stylu plavek nebo tílku se zajímavě řešenými ramínky.
Jakékoli barevné vzory a zajímavé detaily budou na malých prsou vypadat skvěle. V tílku s nahými zády si můžeš klidně vyrazit i bez podprsenky, ale pokud nutně potřebuješ objem prsou opticky zvětšit, sáhni po vycpané podprdě s push-up efektem.

Nacvič správné držení těla

Viděla jsi někdy fotku, kde by se třeba taková Paris Hilton nebo Lindsay Lohan hrbily s rameny dopředu? Ani náhodou! Ony totiž vědí, že správným držením těla mohou ze svých nulek vykouzlit svůdné vnady. Takže se narovnej, ramena stáhni dozadu a pořádně se vyprs, ať každý vidí, že můžeš být sexy i bez devadesáti cenťáků po obvodu. A narovnej se, i když sedíš!

Vystrčte sličné drápky!

3. července 2007 v 14:37 | Kačí

Vystrčte sličné drápky! Poradíme vám, jak na ně.

"Schválně jestli mě teď Tonda požádá o ruku."
Nehty se vám lámou, třepí, zadrhávají? Ani není divu. Vždyť je každý den zatěžují saponáty, mýdla, sport nebo jakákoli fyzická práce. Ale nebojte se, s našimi rychlými kosmetickými, zdravotními i jídelními triky si je udržíte pevné, zářivé a úhledné i bez osobní manikérky. Rukou si totiž lidé hodně všímají!
Pět tahů ke špičkovému nátěru
1. Nejprve odstraňte vrstvu starého laku pomocí vatového tamponu a odlakovače bez acetonu, nejlépe s obsahem regeneračních olejů.
2. Opilujte nerovnosti. Pokud máte slabé nehty, pořiďte si nekovový pilník, třeba skleněný nebo smirkový. Na tvrdé drápky povolejte kovový brusič s diamantovým zrnem - koupíte ho v drogerii.
3. Připravte si teplou lázeň se lžičkou tekutého mýdla a pár kapkami citronu. Obě dlaně v ní cachtejte alespoň pět minut. Potom ruce pečlivě otřete a vmasírujte do nehtového lůžka odstraňovač nehtové kůžičky, který ji změkčí, odlepí od nehtu a uvolní odumřelé části. Nechte ho pár minut působit a poté kůžičku zatlačte pomocí pomerančového dřívka nebo vatové či skleněné tyčinky. Nestříhejte ji!
4. Po koupeli jsou nehty vysušené, takže je hýčkejte hedvábným povlakem výživného krému nebo oleje. Na denní potírání vám stačí nemastný gel s rychlou vstřebatelností, na noc vetřete mastnější krém. Jestliže nespěcháte, dopřejte rukám masáž. Pořádně promačkejte bříška všech prstů a uvolněte klouby. Na nehty a nehtová lůžka nakonec naneste pečující olej.
5. Pokud lakujete, vždy drápky předem odmastěte a pokryjte tenkou vrstvou podkladového regeneračního laku, který vyrovná nerovnosti. Potom přejeďte nehet lakem ve vybraném odstínu (můžete nanést i dvě tenké vrstvy). Po zaschnutí vše zafixujte bezbarvým nátěrem. Jestliže vás trápí hodně slabé nehty, zkuste konečky nalakovat podkladovým lakem i zespodu. Posilní se! Při péči o slabé nehty vynechte leštění. Tip: Pokud šíleně spěcháte a lak nechce uschnout, nefoukejte si na ruce, protože to vůbec nepomáhá, ale ponořte je do ledové vody - lak přestane lepit. Pozor! Takový nátěr vám dlouho nevydrží. Může popraskat a odpadnout.
>> Největším nehtovým záškodníkem jsou saponáty. Nezmůžou proti nim nic vitaminy ani krémy. Jedině rukavice. Pokud se vám nechce navlékat gumovou ochranu, kupte si v lékárně nebo drogerii takzvané tekuté rukavice, které chrání ruce neviditelným filtrem.
>> Chystáte se přesazovat kytky nebo vytírat chodbu? Zaryjte nehty do mýdla. Mazlavá hmota se usadí pod drápky a nedovolí nečistotám zabarvit kůži kolem nehtů.
>> Rozštěpený nehet spravíte tak, že lepidlem na umělé nehty na něj přilepíte útržek z kávového filtru nebo čajového sáčku. Po zaschnutí drápek vyleštěte a potřete kvalitním lakem.
>> Inkoust nebo například šťávu z borůvek odstraníte z nehtů a jemné okolní kůžičky pomocí kartáčku na zuby a bělicí pasty nebo pracího prášku. Podobnou službu vám prokáže i chlór v bazénu nebo mořská voda. Nezapomeňte pak ruce důkladně ošetřit hutným krémem!
>> Žlutý nikotinový nádech vám stáhne z drápků citronová šťáva. Pozor! Žloutnutí mohou mít na svědomí i barevné laky, proto pod ně vždy nanášejte bezbarvý podkladový přípravek!
>> Nikdy nepilujte nehty hned po koupání, kdy jsou slabé. Snadno se pak třepí a lámou.
>> Jednou týdně rozmazlete nehty v teplé koupeli z olivového oleje. Jemnou kůži na hřbetě ruky zase můžete ošetřit zbytkem obličejové hydratační masky. Blahem si vaše ruce budou hvízdat i po parafínovém zábalu, poskytovaném v kosmetických salonech. Pokud se vám nedostává času, stačí, když si ruce namažete silnou vrstvou krému a přespíte v tenkých bavlněných rukavicích.

Co nehty prozradí o vašem zdraví

>> Nehty obou palců přitiskněte k sobě. Vidíte mezi nehty štěrbinku ve tvaru kosočtverce? Pak je všechno v pořádku. Jestliže ne, nepanikařte. Možná jste se s takto tvarovanými nehty narodila. Problém totiž nastává až ve chvíli, kdy kosočtverec najednou zmizí. V tom případě si nechte u lékaře zkontrolovat játra, srdce a žaludek. Mohla byste trpět vážnou chorobou!
>> Vaše nehty se vydouvají jako čajová lžička, případně se na nich tyčí malé hrbolky? Nejspíš ve vašem jídelníčku chybí železo. Nakupte si listovou zeleninu (kapustu, špenát, brokolici), ořechy, libové maso, játra, vejce, švestky, hrozinky, datle nebo třeba pivovarské kvasnice.
>> Potíže s nehty způsobuje také nedostatek vitaminů A, C, B, vápníku, síry a zinku. Drápky pak křehnou a objevují se na nich bílé tečky nebo čárky. Zinek najdete v masu, vnitřnostech a rybách, "béčko" v celozrnném pečivu, vápník v mléčných výrobcích (zdravější jsou ty kysané), síru v česneku a cibuli, vitamin C v ovoci a zelenině. Nebo užívejte multivitaminy.
>> Matné, nažloutlé, až hnědavé nehty, které se lámou nebo dokonce drolí, signalizují plíseň. Nejčastěji si smlsává na nehtech u nohou. Abyste se plísně natrvalo zbavila, nespoléhejte se na volně prodejné masti a objednejte se u kožního lékaře. Pozor! Žluté nehty mohou souviset s onemocněním jater.

Nejlepší letní make-up

3. července 2007 v 14:35 | Kačí

Nejlepší letní make-up

In natura - Alexis Bledel
In natura - Alexis Bledel
Šelma - Lily Allen In natura - Alexis Bledel
Klikněte na fotografii pro její zvětšení
S nástupem léta smíš cokoliv, ale nejvíc kraluje nahatá tvář, malinová pusa a glamour look. Inspiruj se odstíny malovátek, jaké nosí fešné celebritky.

In natura

jak na to
* Vybarvi pusu růžovým leskem jako křehká Alexis. Použij revoluční tubičku Lip Radiance v odstínu Pink Pleasure, Avon, 169 Kč, která nátěr geniálně dávkuje.

*
Tvářičky zahal popraškem tvářenky Flawless Perfection, Max Factor, 299 Kč.

*
Řasy nech rozhoupat pod nánosem mouru z voděodolné řasenky Magnif' Eyes, Rimmel, 175 Kč, která otvírá oči dokořán, protože řasy vytočí na maximum.

Šelma

jak na to
*
Popadni precizně pracující fixu Eyeliner Pen, Astor, 195 Kč, kterou vytvoříš šelmí oči. Tah veď od vnitřního koutku k vnějšímu těsně nad horními řasami, směrem ven linku rozšiř.

*
Obličej projasni iluminační bází Oligo 25, Vichy, 440 Kč, kterou můžeš použít pod make-up, bez něj, na celou tvář či jen tam, kde chceš zářit.

*
Pusu smoč v jahodové tříšti lesku Fluide Plastique v odstínu 07, Pierre Cardin, 479 Kč.

Nevím co cítím. Když jsem s tebou,
srdce mi buší a vše se ve mně svírá.
Když jsem sama,
myslím jen na tebe
a dělám všechno špatně.
Nevím co to je,
ale myslím že tě miluji.