Zapomeňte na lásku jednou pro vždy!

28. dubna 2007 v 14:58 | Kačí |  ♥..::KluCíííí::..♥

Zapomeňte na lásku

Existuje recept, jak se odmilovat a za jak dlouho se dá zapomenout? Přečtěte si manuál pro nešťastně zamilované...

Čas od času se snad každému z nás stane, že se zamiluje do někoho naprosto nevhodného. Znáte to - jste úplně v pohodě, nic vám nechybí, jste šťastná a ve chvíli, kdy to nejmíň čekáte, potkáte muže, kterého byste si ještě před rokem ani nevšimla. Zamilujete se a nasadíte si růžové brýle. Zatímco ostatní si klepou na čelo a předpovídají katastrofické konce, vy si jaksi ani nevšimnete, že muž vašich snů je potřetí ženatý, má 6 dětí a kromě vás a manželky spí ještě se sekretářkou. Pokud ho opravdu budete milovat, brzy vám to začne vadit. Budete žárlit, podrážděně reagovat na všechny lži a stejně budete usínat sama a jenom čekat. A mezitím vám bude utíkat čas... Nejdřív si v klidu sednětě a přemýšlejte o vašem vztahu. Zeptejte se sama sebe, co od života vlastně čekáte. Pokud se nacházíte v situaci, kdy sama přesně nevíte, co chcete, a to trápení vám vyhovuje, snášejte ho dál. Pokud ale už přesně víte, co vám vadí a jakého partnera vedle sebe toužíte mít, zkuste si připustit, že s tímhle to prostě nepůjde. Až si tím budete jistá, seberte veškerou energii a skončete to. Ve chvíli, kdy o tom sama sebe přesvědčíte, napiště si do diáře termín rozchodu. A pak se připravte na nejhorší - vydržet to.

= Jak přežít první týden po rozchodu?

Nejhorší jsou první dny. Na první pohled to sice vypadá složitě a nemožně, ale jde to. Každý rozchod se dá zvládnout! Nová situace vás totiž bude zneklidňovat, uvědomíte si, že ztrácíte něco, co vám bylo příjemné a na co jste si hodně zvykli. Zatímco prvních pár hodin budete cítit euforii a úlevu, druhý den už začnete pochybovat. Budete se ptát, zda byl rozchod nutný, a partnera si začnete idealizovat. Nenechte se oklamat! To se vám jen vaše zraněné srdíčko snaží namluvit, že to byl vlastně hezký vztah. Najednou zapomínáte všechny ty bezesné noci, křivdy a snažíte se bývalého partnera vidět v lepším světle. Budete se dokonce obviňovat z toho, že jste udělala osudovou chybu.

= Maraton rozchodů a návratů
Během několika dnů sama sebe přesvědčíte, že se zkusíte vrátit zpátky. Zavoláte si, zajdete na kafe a skončíte v posteli. Týden to bude fungovat a pak se vrátíte do starých kolejí. Zase začnete myslet na rozchod a budete to celé absolvovat znovu. Proto se raději nevracejte. Čím déle s ním budete, tím víc si zvyknete a bude se vám odcházet hůř. Počítejte už dopředu s tím, že se vám bude hrozně stýskat a jediné, co můžete udělat, je zkusit to vydržet. Nejhorší a nejbolestivější ale opravdu bude jen první týden, kdy budete brečet, v noci nezamhouříte oka a nedokážete se na nic soustředit. Budete hypnotizovat telefon a toužit po tom, aby zavolal, řekl, že se rozvede a pozval vás na cestu rájem. Zázraky se ale dějí jenom v pohádkách. A tak pokud jste aspoň trochu realistka, smiřte se s myšlenkou, že vám dvěma by to asi nikdy neklapalo. Pokud se vám bude chtít brečet, řvěte jako želva. Ale přestaňte si přát, aby zavolal. Čím dřív se z nefungujícího a nešťastného vztahu vymaníte, tím dřív se dostanete do pohody a začnete znovu. Návraty všechno jenom prodlužují a berou vám sílu.

= Zamilovanost trvá nejvýše jeden rok
Pokud budete počítat s tím, že rozchod bolí, bude vám smutno, nebudete moci spát ani jíst, vydržíte to. Úplně nejhorší je namlouvat si, že to v pohodě zvládnete. Stejně jako slzy přišly, tak i odejdou. Jednoho dne smutek zmizí a v hlavě vám zbyde jen vzpomínka. Ještě jeden nebo dva měsíce po rozchodu budete mít pocit, že bez něj nemůžete žít. Ale pamatujte - je to jenom chemie. Přestože často cítíme, že jsme k sobě přitahováni přímo osudovou přitažlivostí a nemůžeme bez toho druhého být, je to jenom náš pocit. To, proč se zamilujete zrovna do Pepy a kamarádka do Tondy, se ještě nikomu nepodařilo zjistit. Jedno je ale jisté - "chemická přitažlivost funguje sice intenzivně, ale ne věčně". Odborníci se shodují, že největší zamilovanost trvá 6 měsíců až 1 rok. Pokud během té doby nevznikne vztah, který je založen ještě na jiných hodnotách, "láska" se začne pomalu vytrácet. Zatímco v prvních týdnech po zamilování máte pocit, že bez něj nemůžete vydržet a těšíte se na každou minutu, po uplynutí několika měsíců pomalu zapomínáte. A stejně tak zapomenete i po rozchodu. Postupně si zvyknete a najednou zjistíte, že to není tak zlé.

= Klín klínem - lásku láskou
Snad nejrozšířenější je pověra, že na nešťastnou lásku platí zase jenom láska. Když si ale těsně po rozchodu najdete někoho jen proto, abyste snadněji zapomněla, může se vám stát, že si bolest jenom oddálíte. Zkrátka na nějaký čas se zabavíte, ale stýskat se vám nepřestane. Tak se smutku nebraňte a normálně ho vydržte. Když si uvědomíte, proč se cítíte tak špatně, lépe to zvládnete i bez známostí na jednu noc.

= Pečujte o sebe, dělejte si dobře, rozmazlujte se, mějte se ráda!
Jestli jste až dosud byla zvyklá po rozchodu doma truchlit, popíjet červené víno, papat dortíky, pouštět si písničku Zamilovaná od Lenky Filipové a až do noci telefonovat se svými kamarádkami, tak na to rychle zapomeňte. To, že jste se s někým rozešla, neznamená, že se musíte trestat a ztloustnout 20 kilo. Naopak. Každý den si naplánujte něco příjemného, zaplňte si diář slovy jako masáž, sauna, hodina jógy, kosmetika a kadeřník. Prostě se rozmazlujte a dělejte si dobře. Každý večer si dopřejte hodinovou koupel a pak se namažte voňavým krémem. Do postele uléhejte s pocitem, že jste sama se sebou spokojená a že vypadáte dobře. Sama pro sebe, pro svůj klid.

= Fotky, dárky, smsky, prstýnka a dopisy
Když někdo odejde, zůstane po něm v bytě spousta věcí. Zubní kartáček, oblíbený hrneček, dárky, v mobilu máte schované staré smsky, na ruce nosíte jeho prstýnek. Tady existují jenom dvě cesty - buď to všechno vemte a vyhoďte, anebo alespoň na čas schovejte někam na půdu. Pokud nemáte dost odvahy se těch věcí zbavit, vemte papírovou krabici a tam všechno uložte a odvezte k babičce nebo k rodičům na chatu. I když vám to bude líto, doma si je nechat nemůžete. Každý den, každou minutu byste se při pohledu na ně vracela ve vzpomínkách zpátky a zbytečně se trápila. A přestaňte chodit na vaše společná místa. Změňte oblíbenou restauraci, vyberte si jinou dovolenou a začněte nakupovat v jiném supermarketu. Vraťte se k věcem, které vás bavily předtím, než jste se seznámili. Přestaňte kupovat oblíbenou značku jeho kávy, poslouchejte jiné rádio.

= Bezesné noci, únava a výčitky
Často také zjistíte, že po rozchodu můžete trpět nespavostí. Zapomeňte na prášky na spaní a zajděte si koupit zklidňující bylinné čaje (meduňka a třezalka). Ty si vařte cca 2 hodiny před spaním, pijte je pomalu a uvidíte, že pak budete klidně usínat. Před spaním se netrapte myšlenkami na něj, nepřehrávejte si v hlavě dokola společné situace, ale myslete na něco příjemného. Představujte si svoje sny, to, čeho byste chtěla dosáhnout, jak byste chtěla vypadat a koho z hollywoodských herců byste chtěla svést. A když se přece jenom nebudete moci ubránit myšlence na něj, zkuste si představit, jak velká je zeměkoule a jak on je proti ní malý. Pořád dokola ho nechte v tom pomyslném světě ztrácet, než zmizí úplně a nechá vás vyspat. Je to jenom ve vaší hlavě a když myšlenky zaženete hned na začátku, časem se přestanou vracet. Stačí, když si budete přát zapomenout a vzpomínky brzy zmizí.
= Díky za každé nové ráno!
Až se ráno probudíte, otevřete oči a zjistíte, že vaše první myšlenka patří zase jemu, rychle ji zažeňte. Přestaňte myslet negativně hned od rána a vzpomeňte si na něco příjemného, co vás dnes čeká. Neopakujte si to, o co jste rozchodem přišla, ale hledejte to, co jste získala. Máte zpátky svobodu, spoustu času, nemusíte se nikomu podřizovat. Užívejte si, dokud to jde. Brzy zase totiž potkáte někoho nového, úžasného a budete muset jednat jako zadaná. Nezadaní nemají žádné mantinely.

= Nová šance, nový život, nový začátek
A poslední rada - když něco končí, něco jiného začíná. Tak to na světě od nepaměti chodí. A pořád dokola si opakujte - nic se neděje, byla to jen epizoda, jenom část mého života. Na jednom člověku celý můj život nestojí. Žila jsem šťastně před ním, budu i po něm. O nic jsem nepřišla, jsem zdravá a připravená zažít další hezké vztahy. A pokud si stejně jako polovina žen po rozchodu říkáte, že zůstanete až do konce života sama, pak věřte, že je to absolutní nesmysl. Až budete na nový vztah připravená, najde si vás. A do té doby si užívejte.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 anaa anaa | Web | 2. listopadu 2009 v 18:25 | Reagovat

dobřee

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Nevím co cítím. Když jsem s tebou,
srdce mi buší a vše se ve mně svírá.
Když jsem sama,
myslím jen na tebe
a dělám všechno špatně.
Nevím co to je,
ale myslím že tě miluji.