Tajemství barev!

28. dubna 2007 v 15:26 | Kačí |  Styling

Tajemství barev!

Máš někdy pocit, že bys nejraději nevylezla ani z postele? Máš depku, jsi otrávená nebo vzteklá? Obklop se barvičkami, které léčí! :)

Léčivé energie barev se využívá už po staletí. Představ si, že už staří Egypťané používali léčebné účinky barev jak v kosmetice tak v lékařství. Zjistilo se dokonce, že barvu mohou vnímat i nevidomí! Na pokusu, kdy byl do místnosti, natřené na určitou barvu, přiveden slepý. Tomu se například v místnosti natřené na červeno zvýšila tělesná teplota a puls a v modré tomu bylo naopak. Pod tíhou důkazů se vědci a lékaři začali zajímat podrobněji o tuto problematiku a došli k závěru, že i barvy mohou pomoci k uzdravení člověka.

- Dej si energickou bombu! ČERVENÁ

Začněte den s červenou. K snídani si dej třeba sklenici rybízového nebo brusinkového džusu. Kromě toho, že do sebe dostaneš vitamíny, zaplaší tahle barva ranní mrzutost.

- Nakopni se do pohody - MODRÁ

Modrá je dobrá. :) Namaluj si strop nebo jednu stěnu v pokoji tmavě modrou barvou nebo si pořiď příjemně modré povlečení. Tahle uklidňující barva působí výborně na podvědomí.

- Probuď mozek - ŽLUTÁ

I když tuhle barvu třeba nemiluješ, zkus žluté tričko. Sice z tebe hned díky tomu nebude druhý Einstein, ale žlutá povzbudí tvoje mozkové buňky a všechno ti půjde jako po másle. Přes den pij citrónovou šťávu.

- Pryč se stresem - ZELENÁ

Zelená uklidňuje duši a uvolňuje svaly. Takže hurá do přírody. Popadni kluka nebo kamarádku a místo vysedávání v cukrárně nad dortíčkama si dopřejte pár kilometrů procházky.

- Buď vynalézavá - FIALOVÁ

Došly ti nápady? Zkus jako poslední záchranu fialovou! Podpoří tvou fantazii.

- Do nálady - ORANŽOVÁ

Dej si pomeranč! Jeho barva tě dobře naladí a vitamín C probudí tvou vnitřní sílu a ochrání tě před nachlazením.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Nevím co cítím. Když jsem s tebou,
srdce mi buší a vše se ve mně svírá.
Když jsem sama,
myslím jen na tebe
a dělám všechno špatně.
Nevím co to je,
ale myslím že tě miluji.