Sexy oční klenba

28. dubna 2007 v 16:10 | Kačí |  Kosmetika

Sexy oční klenba: Jak na ni?

Upravené obočí a dobré stíny zakryjí vaše vady na kráse.
Jak si správně vytrhat obočí?
K vymezení správného tvaru vám pomůže tužka. Přiložte ji vertikálně vedle nosu. Na místě, kde se dotýká obočí, by měly vaše chloupky začínat. Druhý konec určíte, když jednu část tužky položíte na nos a druhou na vnější koutek oka. V bodě, kde se dotýká obočí, by měl oblouk končit.

Ještě než se pustíte do vytrhávání, potřete oblast kolem očí pleťovou vodou, např. Elixir Calming Lotion, Dermacol, 109 Kč. "Napněte horní víčko. Pinzetou (pozn. red.: ostrá a přesná je třeba pinzeta Slant Tweezer, Profimed, 540 Kč) uchopte vybraný chloupek a rychlým tahem jej vytrhněte. Chloupky vždy vytrhávejte po směru růstu. Pokud vám pleť natekla, zklidníte ji kostkou ledu," nabádá pražská kosmetička Karolína Koudelková z Clinique.

Čtěte tipy, jak máte tvarovat obočí a volit oční make-up, abyste zakryla nedostatky obličeje.

Když máte: Oči daleko od sebe
Upravte obočí podle základního návodu. Stalo se vám, že jste to s vytrháváním trochu přehnala? Nevadí. Máme pro vás dvě nouzová řešení.

"Chybějící chloupky domalujte tužkou nebo stíny na obočí (kvalitní jsou Brown Sculptins, Clinique, 740 Kč), jejichž odstín odpovídá barvě vašich vlasů. Tužkou několikrát přejeďte po obočí, až se sladí tón líčidla s barvou vašich přírodních chloupků. Jestliže se vám zdá výsledek přeplácaný, stačí, když ho zjemníte vatovou tyčinkou," radí kosmetička.

Chcete, aby vám obočí rostlo rychleji? Dodejte mu výživu přípravkem Eyebrow Lipocils, Talika, 745 Kč.

Líčení: Do vnitřního koutku oka naneste tmavší stín, který pak směrem ven vystínujte. Když máte: Oči blízko u sebe
S vytrháváním obočí začněte zhruba o dva milimetry dál od základní přímky. Opticky si tím rozšíříte pohled.

"Jestliže nemáte s úpravou zkušenosti a děsí vás představa špatně tvarovaných oblouků, můžete si vystačit s tužkou na obočí (pozn. red.: třeba Eye and Eyebrow pencil, Talika, 395 Kč). Požadovanou linii zdůrazněte líčidlem. Doporučuji vyhnout se příliš tmavým odstínům, které obličeji dodávají tvrdý výraz," vysvětluje Karolína Koudelková.
Zkrášlené obočí zafixujte regenerační čirou řasenkou, Oriflame, 99 Kč.

Líčení: Vaše oči se opticky oddálí, když do vnitřního koutku nanesete světlý stín (klidně můžete použít bílou perleť). Vnější koutek ozdobte kontrastním tmavým stínem.

Když máte: Zapadlé oči
"Vyhněte se tomu, že byste obočí vytrhávala seshora! Zbytečně si tak ,vyrobíte' přísnější pohled - klenba obočí se sníží a oko v ní zapadne," varuje cosmo expertka.

Při vytrhávání dbejte na to, aby tvar vašeho obočí vytvářel lehký oblouk. Na začátku by mělo být silnější a směrem ke konci mírně zeslabovat. Nejvyšší bod vaší oční klenby by měl ležet zhruba v její třetí čtvrtině.

Líčení: Vnější polovinu horního a dolního víčka orámujte černou tužkou, např. Extreme definition, 001, Rimmel, 129 Kč. Celé víčko poprašte světlými stíny, vnější konec obočí zdůrazněte tmavším tónem. Vyzkoušejte třeba Trio Eye Shadows, odstín 50, BeYu, 629 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Nevím co cítím. Když jsem s tebou,
srdce mi buší a vše se ve mně svírá.
Když jsem sama,
myslím jen na tebe
a dělám všechno špatně.
Nevím co to je,
ale myslím že tě miluji.