Rady pro zimní pleť

28. dubna 2007 v 15:33 | Kačí |  Kosmetika

Rady pro zimní pleť

1. Zamilujte si černé linky
Černé linky ve stylu šedesátých let slaví znovu comeback! Ale pozor: frčí ostře orámované oči. Vyhněte se proto kouřovému líčení, ke kterému tento oční make-up svádí. Místo něj zdůrazněte svůj retrovzhled umělými řasami. Jak na to: Kupte si řasy v celku (jednotlivé svazečky umělých řas se špatně nasazují a navíc při mrkání často padají z oka). Kvalitní jsou například Glamour Eyelashes, 10, Artdeco, 239 Kč (1). Aby se vám jednoduše nanášely, rozstříhejte je na pět dílů. Pomocí tyčinky nebo párátka je pomažte lepidlem a postupně nalepte na víčko. Vynechte vnitřní koutek oka, kde dlouhé brvy často škrábou. Na závěr oči důkladně orámujte černou linkou. Vyzkoušejte Liner Express, odstín černý, Maybelline, 149 Kč (2).

2. Posilněte hřívu
Teplotní rozdíly, především přechod z vyhřátých kanceláří na vymrzlou ulici, představují pro vaši kštici hotové peklo - vysušuje se a láme. Pokud jste se rozhodla svůj skalp usilovně chránit háčkovanou zelenou čapkou od babičky, buďte velmi opatrná. Zaizolované vlasy se totiž pod vaší vlněnou ochranou prohřejí, případně zvlhnou. Následkem toho vám může hrozit takzvaná seboroická dermatitida, která se projevuje drobnými lupy nebo zčervenáním vlasové pokožky. Jestliže chcete mít hřívu pod kontrolou, dopřejte jí kosmetickou pomoc. Vlastníte suché vlasy? Používejte výživné kondicionéry a jednou týdně dopřejte své hřívě regenerační masku nebo zábal. Cosmo tip: Výživné sérum s ceramidy Equave, Revlon, 452 Kč (3). V zimě, kdy dochází k vysušování vlasů, byste měla omezit procedury, které tento neduh ještě posílí - například barvení vlasů, kulmování nebo fénování horkým vzduchem. Trápí vás mastnější hříva? Myjte ji jemnými šampony. Když vás začnou trápit lupy, volte speciální přípravky s antimykotiky, jež mají protizánětlivé účinky a zároveň ovlivňují tvorbu mazu. Vyzkoušejte například Nizoral, Jenssen, 272 Kč, který koupíte v lékárně.

3. Nafoukněte rty
Toužíte mít naducané rty jako herečka Scarlett Johanssonová? Váš sen se může částečně splnit, když vyzkoušíte novinku na trhu - Lip Fusion, odstín Glow, Sephora, 995 Kč (4). Tento výrobek, který vypadá jako lesk, dokáže opticky zvětšit pusu o dvacet až padesát procent. Pracuje na bázi kolagenových molekul, které se vysoušejí do malých mikročástic, aby mohly proniknout do tkání rtů. Výsledek: Kolagenové molekuly ve rtech nasají vodu a zvětší se. Rty pak působí opticky mohutněji. Jestliže chcete tento efekt trochu posílit, používejte světlejší odstíny rtěnek s perletí, třpytkami nebo leskem.

4. Ozdobte nehty
Vaše nehty při všech teplotních extrémech procházejí zatěžkávací zkouškou - jsou křehčí, snadno se vysuší a následně i lámou. Proto potřebujete důkladně posílit jejich kondičku. Nejdříve byste měla své drápky vyživit zevnitř. Jezte slunečnicová a dýňová semínka, která obsahují hodně minerálů a hořčíku. Vašim nehtům budou také chutnat pivovarské kvasnice nebo zinek v tabletách. Zhruba jednou týdně dopřejte svým půlměsícům zábal z teplého olivového oleje, který je zvláční a vyživí. Pozor! Nezapomínejte na lak! Ozdobný nátěr nabývá obzvlášť v zimních měsících na důležitosti, protože činí vaše nehty odolnějšími proti lámání. Cosmo tip: Místo klasického podlaku použijte zpevňovač nehtů. Špičky prstů ozdobte trendovými barevnými laky ve fialových, vínových nebo čokoládových odstínech. Nám se líbily: La vernish, odstín 183, Chanel, 620 Kč (5), Nailfinity, odstín 90, Max Factor, 199 Kč (6), nebo Nail Enamel, odstín 12, Gabriella Salvete, 39 Kč (7). Nalakované drápky přelakujte svrchním lakem, který se nazývá Top Coat.

5. Vyživte roztřepené konečky
Mnoho žen má vlasy u kořínků mastné, zato zbytek jejich hřívy připomíná seschlou slámu. Jistě, tomuto neduhu můžete předejít pravidelným používáním kondicionérů a výživných masek (ty nikdy nemasírujte přímo do vlasové pokožky, abyste nezvýšila tvorbu mazu). Faktem ale zůstává, že konečky patří mezi nejvíc zatíženou část hřívy. Jestliže chcete předejít jejich třepení a lámání, měla byste používat výživné sérum, které jejich fyzičku zocelí. Otestujte sérum na suché konečkyLee Stafford, Profimed, 270 Kč (8).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Nevím co cítím. Když jsem s tebou,
srdce mi buší a vše se ve mně svírá.
Když jsem sama,
myslím jen na tebe
a dělám všechno špatně.
Nevím co to je,
ale myslím že tě miluji.