Máš problémy s pletí???

28. dubna 2007 v 14:53 | Kačí |  Kosmetika

Máš problémy s pletí?

Množství kosmetických nedostatků na naší tváři špatnou manipulací jen zhoršíme. Obava, že na sobotní párty objevíme s vyrážkou nás nutí snažit se jí vytlačit. Nejednou však tento pokus skončí tak, že místo malé červené tečky máme na tváři obří nateklou bouli.

Nikdy se nepokoušej vytlačit, mačkat nebo jakýmkoli způsobem manipulovat s vyrážkou, která je pouze červená, bez jasně viditelné hlavičky. Bílá tečka nahoře je znakem hnisu, který se dostává na povrch a možná sebou nese malou zátku, která všechno začala. Pokud vyrážku necháš, posléze praskne, vyschne a vyléčí se.

Pokud však i tak toužíš pomoci přírodě a postarat se o neposlušnou kazisvětku vlastním přičiněním, neměla bys to dělat rukama a nechty, za kterými může být množství špíny. Nejdříve vyčisti pokožku v místě vyrážky a okolo, potom si vem tenkou jehlu, kterou jsi před tím vydezinfikovala v alkoholu. Tou propíchni pokožku na místě žluté nebo bílé hlavičky. Nech hnis, aby vytekl a vysuš ho. Pokud nevytéká, můžeš mu velmi jemným a opatrným stláčením pomoci. Prsty si však zabal do čistého hygienického ubrousku.
Přestaň však okamžitě a použij led, pokud uvidíš krev nebo průsvitnou tekutinu. To jsou znaky toho, že poškozuješ pokožku a celou věc ještě zhoršuješ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Nevím co cítím. Když jsem s tebou,
srdce mi buší a vše se ve mně svírá.
Když jsem sama,
myslím jen na tebe
a dělám všechno špatně.
Nevím co to je,
ale myslím že tě miluji.