Dready

28. dubna 2007 v 16:30 | Kačí |  Vlasy

Dready


Dready mají své kořeny na africkém kontinentě. Původně to byly spíše zacuchané copy z nečesaných vlasů. Z Afriky se při převážení otroků tento způsob "účesu" dostal do Ameriky. Dnes jsou dready nejčastěji spojovány s Jamajkou, reggae a Bobem Marleyem, kterému vděčí za svou popularitu.

A jak na ně? Můžete se pokusit o vytvoření dreadů tím, že se nebudete hodně dlouho česat a necháte své vlasy "napospas" osudu. Jistější variantou však je zajít si do specializovaného "salónu" a nechat si je vytvořit. Rozhodně se nemusíte bát, že až se jich rozhodnete zbavit, budete muset jít do hola. Dready však nejsou krátkodobou záležitostí. Platí tu přímá úměra a to ta, že čím déle dready máte, tím lépe vypadají.

Originální dready jsou vytvářeny z vašich vlasů. Péče o takovéto dready není náročná a jejich kvalita se postupem času zlepšuje. Tyto vytvořené dready nelze rozčesat, proto byste si měli dobře rozmyslet, zda je opravdu chcete. Až je nebudete chtít, budete se muset nechat ostříhat na krátko.

Druhou variantou jsou syntetické dready, na které se používá kanekalon, který se do vlasů vplétá. Od normálních dreadů nejsou skoro poznat. Výhodou je možnost prodloužení dreadů a vyběr barvy "účesu". Poslední variantou jsou pseudo dready. Ty jsou ideální pokud nechcete mít dready nastálo. Po nějaké čase je budete moci rozplést. Vzhledem připomínají syntetické dready. Tady se k proplétání používá chemlon, který se netřepí. Délka dreadů záleží jen a jen na vás. Takovýto účes vydrží dva až čtyři měsíce, maximálně však půl roku, poté se rozplétají jen velice těžko. I u pseudo dreadů si můžete vybrat barvičku vašeho účesu.

Dready by se neměly první měsíc mít vůbec mýt. Důvodem je jejich uzamknutí. Později by se měly mýt jednou za dva až tři týdny. Pro mytí dreadů volte bylinné šampóny, nejlépe březový či kopřivový. Ovšem bez kondicionéru, který způsobuje jejich rozplétání. Nejdůležitější je šampón dobře vymýt, aby nevznikla svědící vyrážka. Dorůstající vlasy by se měly zaháčkovat. Za jakou dobu, to záleží jen na rychlosti růstu vašich vlasů. Můžete využít služeb kadeřnického salónu, který tento "zákrok" provádí či se obrátit na šikovné přátele.

Dready byly a jsou odsuzovány jako účes feťáků a vyvrhelů společnosti. Ovšem pravda je úplně jiná. Dreadaři jsou na své vlasy pyšní, je to jejich chlouba. Dready budete mít takové, jaké chcete mít. Nebudete-li se o ně starat, můžete je mít plné breberek, ale to záleží jen a jen na vás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Nevím co cítím. Když jsem s tebou,
srdce mi buší a vše se ve mně svírá.
Když jsem sama,
myslím jen na tebe
a dělám všechno špatně.
Nevím co to je,
ale myslím že tě miluji.