Čelenky jsou zpět

28. dubna 2007 v 21:20 | Kačí |  Vlasy

Čelenky jsou zpět


Čelenková mánie teprve začíná. Nosí se všemožné druhy, počínaje rozvernými stužkami a konče elegantními s kamínky.

Tento módní doplněk nosily ženy už ve starověku. Jako zářný příklad můžeme uvést Kleopatru a její služebné. Když se posuneme v časové ose více dopředu, zjistíme, že čelenky vždy na nějakou dobu zmizely a pak opět slavily svůj comeback. V minulém století si je oblíbila Audrey Hepburn a vyvolala tím novou vlnu touhy po čelenkách. Koncem 90. let se staly nedílnou součástí image některých seriálových představitelek. A dnes jsou opět tu.

Celebrities, návrháři i stylisti jsou si vědomi jejich praktičnosti. Nejde jen o zdobný prvek, ale také o skvělé pomocníky. Léto je pomalu za námi a s příchodem podzimu nás bude čím dál tím více zlobit vítr. Samozřejmě, že je příjemné, když vám teplý vánek rozfoukává vaši hřívu a hraje si s ní. Ale v případě, že někam spěcháte a vítr je v tu chvíli vaším nepřítelem a háže vám vlasy stále do obličeje, tak to už moc příjemné není. Není nic lepšího než sáhnout v takovou chvíli po čelence.
A jaké čelenky se vlastně nosí? Během léta a posledních teplých dnů jsou hitem bezpochyby čelenky ve veselých barvách. Pokud jste však majitelkou těchto doplňků v tmavých odstínech, rozhodně neklesejte na mysli, neboť po zbytek roku se bude více upouštět od zářivých světlých barev a bude se spíše přistupovat k těm tmavším.

K dostání jsou členky jak plastové, tak kovové či látkové. Případně si můžete udělat také jednu takovou z šálky, kterou si ovážete kolem hlavy. V prodeji jsou ještě v další formě, kterou jsou velké gumičky, které vám vlasy obepnou ze všech stran. Puntíkatá čelenka, nejlépe v černo-bílé kombinaci vás letos nezradí. Zvolíte-li však jednobarevnou, tak uděláte také dobře. Přes den můžete nosit širší výraznou k jednoduchému outfitu a na večer můžete sáhnout po elegantnější tenké. Čelenka ozdobená kamínky či flitry a korálky působí vznešeně. Je jako stvořená pro slavnostní akce nebo párty.
Živým důkazem, že jsou čelenky trendy a velmi oblíbené mezi celebritami jsou například Nicole Richie a její kamarádka Paris Histon, Hillary Duff či Sienna Miller nebo Lindsay Lohan. Zkuste je nosit jako ony, jednou mít vlasy v culíku a zbylé neposlušné prameny zpevnit čelenkou či jen tak přehodit hřívu do zadu a upevnit je touto ozdobou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Nevím co cítím. Když jsem s tebou,
srdce mi buší a vše se ve mně svírá.
Když jsem sama,
myslím jen na tebe
a dělám všechno špatně.
Nevím co to je,
ale myslím že tě miluji.